DIVADÉLKO Z HRADCE KRÁLOVÉ

Dne 10. září do třebívlické školy zavítalo divadlo z Hradce Králové se svým programem. Mladšímu publiku byly prezentovány Pohádky na statku.  Pro starší si přichystali „Divadelní učebnici“ České divadlo 20. století, v němž herci uvedli dějiny českého divadla. Vše pojali vtipnou a autentickou formou – ukázky z filmů, dramatických her – Čapkova Válka s mloky, Balada pro banditu z brněnského divadla Husa na provázku a nejznámějšího divadla Semafor. Herci byli zkušení, zapojili se i žáci 8. a 9. třídy. (Jan Klupák)

 

10. září u nás bylo divadlo z Hradce Králové. Představení bylo zaměřeno na české drama 20. století. Na to, že program trval skoro dvě hodiny, mně to celé rychle uteklo. Bavilo mě vše od začátku, bylo to moc zábavné, obzvlášť když mi jeden z herců zpíval písničku z divadla Semafor „Tereza“ (později změnil na „Olča“)a o chvíli později mě herci vyvolali, abych se k nim připojila coby Eržika po boku Nikoly Šuhaje.J Smála jsem se, až mi tekly slzy.J (Olga Sochaničová)

 

V úterý 10. září k nám do školy přijeli herci z Hradce Králové, aby nám představili divadelní scénu    20. století. Nejvíce mě zaujalo Divadlo Járy Cimrmana s představením Vyšetřování ztráty třídní knihy. Dostali jsme za úkol nesmát se, samozřejmě že to nikdo nevydržel. Do představení bylo zapojeno i několik diváků, kterých se „třídní učitel“ vyptával a obviňoval je z ukradení třídnice, která byla ztracená již sedm let. Do hry vstoupil i „pan ředitel“, který se naštval a začal obviňovat náhodného žáka. Představení mě bavilo, bylo velmi poučné a určitě stálo za to ho zhlédnout. (Marek Jirotka)

Sdílet